ĮDĖTI SKELBIMĄ
Astrildiniai paukštukai pradedantiesiems paukštininkams

Renkantis augintinį svarbu įvertinti savo galimybes – kiek laiko ir pastangų galėsite jam skirti. Tiems, kurie nori tos ypatingai jaukios atmosferos, kurią į namus atneša paukščiai, tačiau negali daug laiko skirti bendravimui su jais, turėtų apsvarstyti galimybę auginti astrildinius paukštelius. Tikėtis didelio jaukumo ir prisirišimo prie žmogaus iš jų neverta, todėl būtina auginti bent porą paukštelių. Parinkite kiek įmanoma didesnį narvelį tankiomis grotomis, pasirūpinkite, kad paukšteliai turėtų kokybiško lesalo bei švaraus vandens (ne tik gėrimui, bet ir maudynėms), o jie praturtins namus savo grožiu ir švelniu pypsėjimu. Yra daugybė įvairiausių astrildų rūšių, pasižyminčių skirtinga išvaizda, balsu, charakteriu, priežiūros ypatybėmis, o mes kol kas jus supažindinsime su penkiomis, pakankamai nesunkiai prižiūrimomis rūšimis. 

Zebrinė amadina

Iš Australijos kilusios zebrinės amadinos – temperamentingi maži paukščiukai, pasižymintis itin žavia išvaizda ir atsparumu gamtinėms sąlygoms. Greičiausiai būtent tai lemia jų populiarumą paukščių augintojų tarpe. Zebrinės amadinos – raudonsnapės, turi „ašarėlę“ prie akies, patinukai pasižymi rūdžių spalvos skruostukais ir zebrišku dryžuotumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Guldo amadina

Guldo amadina – bene ryškiausia iš visų. Tiesa, tam, kad paukštelis gerai jaustųsi ir išsaugotų savo ryškias spalvas, jam būtina atidžiai ir kruopščiai parinkti kokybišką maistą, praturtinti jį vitaminais ir mineralais. Be to šiems paukštukams būtina gan aukšta oro temperatūra, rami atmosfera – streso kamuojamos Guldo amadinos ims šertis. Vis dėl to išties verta pasistengti sukurti tinkamas sąlygas šiems žaviems paukštukams, jau vien dėl to, kad gyvai pamatytumėt jų poravimosi šokį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Javinis ryžinukas

Javos ryžinukas – didžiausias iš astrildų šeimos. Jo išskirtinis bruožas – masyvus raudonas snapas, poravimosi metu patinėlių snapai dar labiau pastambėja. Šie paukščiai ne tik stambesni už kitus astrildinius paukščius, bet ir bene jaukiausi iš jų. Javos ryžinukus galima pripratinti prie rankų, ko nepavyks padaryti su kitais jų giminaičiais. Natūraliai šie paukščiai – juodomis galvomis, baltais skruostais ir pilku kūnu, tačiau yra išveisra ir kitokių spalvinių variacijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nendrinė astrilda

Ramaus būdo nendrinės astrildos pasižymi ryškiai raudona kauke (nors yra ir geltonveidžių mutacijų!), žalsvu kūnu ir geltonu pilvuku. Patinų kaukė didesnė ir ryškesnė, nei patelių, vyresni paukščiai yra ryškesni ir turi daugiau margų taškelių, nei jaunikliai. Šių astrildų laikymo sąlygos panašios į Guldo amadinų, jos taip pat mėgsta aukštesnę temperatūrą, bet šiaip apibūdinamos kaip atsparūs ir ilgaamžiai paukščiai. 

 

 

 

 

 

 

 

Japoninė amadina

Japoninė amadina įdomi tuo, kad laisvėje šios rūšies paukščių nerasite – jos išvestos dirbtinai ir nuo seno yra populiarios Azijos šalyse. Į Europą atvežtos praėjusio šimtmečio viduryje, japoninės amadinos pasižymi ramiu būdu, jų plunksnų spalva tai balti, rudi, pilki atspalviai, yra išveista daugybė įvairių spalvinių mutacijų. Patinai nuo patelių skiriasi tik čiulbėjimu, o ne išvaizda. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI