ĮDĖTI SKELBIMĄ
Kuo lesinti papūgas?

Šiuo metu zooprekių parduotuvėse gausu įvairių lesalų papūgėlėms ir papūgoms – rodosi, galima tiesiog išsirinkti pagal paukščio dydį tinkamą sėklų mišinį ir daugiau nesukti galvos dėl plunksnuoto augintinio mitybos. Tačiau ar tikrai viskas taip paprasta? 

 
 
Specializuotose zooprekių parduotuvėse galima rasti išties subalansuotų sėklų mišinių ir net parinkti tinkamiausią konkrečiai papūgų rūšiai, tačiau jei norite, kad augintinis būtų išties sveikas, laimingas ir ilgaamžis, šie mišiniai neturėtų sudaryti didelės paukščio raciono dalies. 
 
 
Subalansuota papūgos dieta turėtų susidaryti ne tik iš sėklų mišinių, bet ir iš daržovių, vaisių, daigintų sėklų bei ankštinių kultūrų, kitų produktų. 
 
 
 
Daržovės ir vaisiai
 
Paukščiams, kaip ir žmonėms, labai naudingos žalios spalvos daržovės – brokoliai, ridikėlių, burokų, morkų lapai, lapinės daržovės, kopūstai. Pasiūlykite ir agurkų, morkų, apvirtų pomidorų, įvairių moliūgų, salierų, vasarą – kiaulpienių bei gysločių lapų. Daugelis paukščių mielai lesa vaisius – obuolius, kriaušes, citrusinius vaisius, bananus, arbūzus – bei uogas. Būkite atidūs dėl atvežtų vaisių – gerai nuplaukite ir nulupkite jų odelę, nes joje gali būti sukaupta daug chemikalų, kenksmingų papūgoms. 
 
 
 
Daigintos sėklos
 
 
Daigintos sėklos yra kur kas naudingesnės nei sausi jų mišiniai. Tiesiog perplaukite specialiai daiginimui skirtą sėklų mišinį (arba naudokite įprastą sėklų mišinį), pamirkykite sėklas, pridenkite jas drėgna marle ir keletą dienų laikykite tamsioje vietoje nepamiršdami sudrėkinti marlės ir kiek pajudinti dygstančių sėklų, kad neįsimestų pelėsis. Kai daigas pasiekia 1-2mm ilgį, galite sudygusias sėkliukes pasiūlyti savo augintiniui. 
 
 
 
Taip pat... 
 
 
Gerai išvirti ankštiniai – įvairių rūšių pupelės, lęšiai – yra puikus baltymų šaltinis jūsų paukščiui. Taip pat papūgas verta palepinti virtais makaronais (bet jokiu būdu ne atlikusiais nuo vakarienės, t.y. duoti galima tik makaronus be druskos, riebalų, padažų ir kitų priedų), liesa varške, įvairiais žalumynais. Poromis gyvenantiems ir perintiems paukščiams rekomenduojama duoti kietai virto kiaušinio. Žinoma, labai naudingos ir šviežios įvairių medžių – obelų, liepų, klevų, beržų – šakelės. Būkite atidūs – sakingų medžių, taip pat alyvų, kriaušių, kai kurių kitų Lietuvoje augančių medžių šakos gali būti nuodingos jūsų paukščiui, tad jei nesate tikri, ar konkretaus augalo šakelė nepakenks, geriau jos visai neduoti. Jei norite palepinti augintinį riešutais, prieš duodami juos išgliaudykite. Daugelis paukščių labai mėgsta saulėgrąžas, tačiau būkite atidūs – nuo jų sparnuočiai būna linkę tukti. 
 
 
 
Griežtai draudžiama
 
 
Papūgos, gyvenančios žmonių namuose, ypač, jei jos paleidžiamos skraidyti laisvai, neretai susiduria su įvairiais pavojais. Įsitikinkite, kad paukštis neturės galimybių prisišveisti sūrių, riebių produktų (pvz.: bulvių traškučių), taip pat svogūnų, česnakų, porų. Papūgoms kenkia ir kava, kakavos produktai (pvz.: šokoladas), avokadai, bulvių bei pomidorų lapai, nevirtos pupelės. Neduokite paukščiui ir obuolių, abrikosų, persikų sėklų/kauliukų. 
 
Šios prekės gali Jus sudominti:
http://petshop.lt/home/2343-raff-quality-mix-cocorite-lesalas-banguotoms-papugelems-.html
http://petshop.lt/lesalas-pauksciams/137-tris-lesalas-nimfoms.html
http://petshop.lt/lazdeles-pauksciams/140-vidutiniu-papugu-gardesis-su-uogomis-2-vnt.html
 
PANAŠŪS STRAIPSNIAI