ĮDĖTI SKELBIMĄ
Galvijų parodų pažibos - pūkuotos karvutės
Šių karvių (jei tiksliau – jaučių) nuotraukos noromis nenoromis verčia nusišypsoti. Pūkuotos, atrodančios tarsi pliušiniai žaisliukai karvės – tai galvijų parodų Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) puošmena. Tiesa, svajojančius apie tai, kaip po jų pievelę ganosi tokie pliušinius žaislus primenantys raguočiai, turime nuvilti – tokią išvaizdą šie jautukai įgauna ne dėl selekcijos, t.y. savo kasdieniame jautiškame gyvenime jie niekuo nesiskiria nuo kitų savo giminaičių (na, neskaitant to, kad dažniausiai šie pūkuoti jaučiai yra populiarūs reproduktoriai ir galvijų parodų dalyviai). 



Pasirodo, tam, kad parodose eksponuojami ir parduodami jaučiai būtų paklausesni, JAV fermeriai sugalvojo daryti jiems šukuosenas. Jei kada susidūrėte su tuo, kaip parodoms ruošiamas šunų kailis, greičiausiai įsivaizduojate, ką reiškia parodai paruošti kur kas didesnį jautį. 



Kaip tai atrodo? Parodinių pūkuotųjų jautukų kailio priežiūrai dėmesio skiriama kasdien. Jie ne tik maudomi. Jie taip pat kerpami, šukuojami, džiovinami galingais plaukų džiovintuvais. Plaukas lepinamas specialiais blizgesio suteikiančiais aliejais, o išdžiovinus fenu – dar ir sutvirtinamas plaukų laku. 


Toks kailio paruošimas skirtas pirmiausia tam, kad patrauktų galvijų parodų teisėjų dėmesį, be to, tinkamai suformuota šukuosena gali paslėpti kai kuriuos eksterjero trūkumus ir pabrėžti privalumus. Lietuvos ši mada, rodos, kol kas nepasiekė, bet galbūt tai tik laiko klausimas?... 



PANAŠŪS STRAIPSNIAI