ĮDĖTI SKELBIMĄ
Ar tinka katei veganiška dieta?

Vegetarizmas ir veganizmas, rodosi, sparčiai populiarėja visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva. Daugelis vegetarų bei veganų teigia, jog mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų atsisako iš meilės, pagarbos bei atjautos gyvūnams, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai saugodami vienus gyvūnus žmonės eina prieš kitų prigimtį ir elementarią fiziologiją. Jau ir Lietuvoje galima įsigyti vegetariško sauso ėdalo šunims, nors specialistai išties neigiamai vertina bandymus šunis dirbtinai versti vegetarais.

Vegetariška dieta, žinoma, visiškai netinkama katėms. Tuo suabejojo ir savo katę vegane paversti bandė jos augintojai Melburne (Australija). Pasak veterinarijos gydytojos Leanne Pinfold, katę į veterinarijos kliniką atgabeno patys šeimininkai, gyvūnas buvo visiškai išsekęs ir klinikoje nualpo.

Pasak veganų šeimininkų, jie savo katę šėrė bulvėmis, makaronais bei ryžių pienu – greičiausiai nebūtina būti specialistu, kad suprastum, jog tokia dieta yra visiškai netinkama plėšrūnui, t.y. katei.

Gyvūnui prireikė lašelinės, papildomo šildymo ir maitinimo mėsa, klinikoje katė praleido tris dienas.

Pasak L. Pinfold, katės negali būti šeriamos vegetariškai ar veganiškai – tai plėšrūnas, kurio išgyvenimui mėsa yra būtina. Veterinarijos gydytoja pabrėžė, kad tiems, kurie nori gyvūnus maitinti veganiška ar vegetariška dieta, verčiau reikėtų rinktis paukščius, graužikus ar kitus gyvūnus, o ne tokius plėšrūnus kaip šunys, katės ar šeškai.

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI