ĮDĖTI SKELBIMĄ
Brangiausių kačių dešimtukas

Savana

Kaina: $4000–20 000

Savana laikoma pačia stambiausia ir pačia brangiausia kačių veisle: kai 1980 metų viduryje prekyboje atsirado neįprastai dėmėto rašto kačiukai, jų kaina peržengė 20. 000 USD ribą.  Hibrido kūrėjai siekė panaikinti  gepardų ir leopardų  laikymo  madą vietoje  naminių gyvūnų.  Egzotikos įsigeidę turtuoliai galėjo įsigyti gyvūną panašų į laikinį gyvūną, bet nerekialaujančio sudėtingos priežiūros.

   

 

Kao-mani

Kaina: $1500-2500

 Kao –mani kačių kilmė siekia kelis amžius, jos yra  išvestos iš Siamo, ten šias sniego baltumo gražuoles  auginti galėjo tik kilmingos šeimos. Yra žinomi istoriniai atvejis, kai žmogų išdrįsusi pavogti šios veislės katę nubaudė mirtimi. Toks griežtas nuosprendis visiškai paaiškinams: buvo laikoma, kad šios veislės katės pritraukia materialinę gerovę. Net šiandien kaikurie Taičio verslininkai renkasi Kao – mani savo  augintinėmis. Jos maginių savybių garantui pasitarnauja jos paminėjimas „ Poemų  knygoje apie kates “ – senoviniame rankraštyje, kuriame sakoma, kad baltosios katės  žibančiomis akimis pripildo namus laime ir pinigais.

 

Katė- elfas

Kaina: $1300-3000

 Net tie, kurie neskaitė „Žiedų valdovo“ trilogijos , ir nėra susipažinę su ten minimomis tautomis, šios Tolkieno knygos ekranizacija  išmokė  elfus vertinti  kaip grožio įsikūnijimą. Šios veislės  katės, priešingai kelia atstumiantį įspūdį dėl plačių  užlinkusių ausų. Keturkojus elfus pradėta veisti tik 2007 metais. Po mirties mylimo sfinkso, amerikietė Karen Nelson užsibrėžė tikslą  sukurti hibridą, kuris išsskirtų  savo neįprata išvaizda ir stipria sveikata.  Pasakyta – padaryta:  sukryžminus plika katiną su merikiečių Kerl veislės atstove, Karen Nelson gavo gyvūną lyg išėjusi iš fantastinio romano puslapių. Neaišku, tik, kurioje ji pusėje kovotų – gėrio ar blogio.

Bengalijos

Kaina: $1100–$4000

 Bengalijos veislė išvesta iš azijos leopardinio katino. Praeito amžiaus viduryje šiss laukinis žvėris  dėl savo gražaus šilkinio kailio buvo naikinamos.  Jauniklius  brakonieriai pardavinėjo naiviams turistams, tarp , kurių buvo  Arizonos gyventoja Džin Mill.  Katinėlis pavadintas Malaizija ,  savo tėvynės garbei, naujoje vietoje jautėsi nejaukiai.  Kad greičiau adaptuotusi  šeimininkė ją supažindino su naminiu katinu.

.Porelei gimė palikuonių, į kuriuos žvelgiant Mill kilo mintis išvesti veislę. Eksperimentas tęsėsi ne vieną dešimtmetį ir buvo baigtas tik 1987 metais, kai visuomenė pamatė pirmąjį Bengalijos katiną.

 

 Toiger

Kaina: $1000-$5000

Daugelis kačių mylėtojų  pavydi paslaptyje  zoologijos sodųdarbuotojams galymybės kiekvieną dieną bendrauti su stambiausiais kačių šeimos atstovais: liūtais, panteromis, tigrais. Selekcinė veislė toiger-eilinis būdas nors truputi paguosti,  trokštančius prisiliesti prie  laukinių gyvūnų pasaulio. Toigeriai arba žaisliniai tigrai,  kaip, kad nesunku spėti, yra išraiškingai dryžuoti. Veisėjų žodžiais tariant, šios veislės standartas dar nėra baigtas: jie numato, kad ateityje jų augintinių ausys bus užapvalintos ausys.  Toigerių  veislės išvediimo idėja priklauso amerikietei Džudi Sadžen, kuri norėjo ne tik užsidirbti iš išrankių kačių mylėtojų, bet stengėsi  ir dėl žmonijos palikuonių išlaikyti  miniatiūrinį tigrą,  jei ateityje  visi šie  laukiniai žvėrys išnyktų.  

 

 

 Burmila

Kaina: $800-$4000

1980-tų pradžioje   baronienės Mirandos fon Kirchberg valdose įsiplieskė tikrą meilės drama tarp  katino Sankvisto ir katės Faberže. Primasis buvo persiškas šinšilas,  o ji atstovavo burmunndų veislę.  Morčiaus metu jie buvo laikomi  atskirai uždaryti, tačiau kažkas iš tarnų užmiršo uždaryti duris. Tokiu būdu Sankvistas ir Faberže  susilaukė palikuonių.m Baronienė buvo įtūžusi taip, kad net kačiukų išvaizda negalėjo jos nuraminti.  Tačiau, greitai paaiškėjo, kad naujoji, atsitiktinai  išveista veislė atrodo labai patraukliai: sidabrinis kailis, priminė šermuonėlio. Hibridą, pavadino paprastai „burmila“ , o Sankvistas ir Faberžė užsitarnavo pagerbimo.

 

 

Meino beuodegė

Kaina: $750-$2700

 Kokiu būdu beuodegės katės pateko į airijos  jūroje Meino salą nėra žinoma: šios veislės artimiausi giminaičiai japonų ir kurilų bobteilai gyvenantys kitame pasaulio krašte. Padavime sakoma, kad katė buvo paskutinis gyvūnas patekęs į Nojaus arką, kuriam patriarchas su durimis   netyčia prispaudė uodegą. Išsigandusi katė šoko į vandenį ir  stebuklingai pasiekė sausumos lopinėlį, kuris tapo Miglotu Albionu. Taip pat yra tikima, kad keltai katėms nupjovė uodegas ir prisisiūdavo prie drabužių kaip talismanus. Dievas  pagailėjęsi katinėlių ir atėmė  Meino katėmsi uodegas, dėl , kurių vargšėm teko daug kęsti. Sveikas protas sasko, kad greičiausiai šias kates į salą įvežė jūreiviai.

 

 

Peterboldas

Kaina: $700-3500

Sėkmingiausius bandymus išvedant naujas kačių veisles kaip įprasta pateikia amerikiečiai, tačiau šią veislę išvedė rusai.  Ši plika katė yra mėgiama ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Iš kitų plikų kačių ji išsiskiria lanksčiu  grakščiu kūnu, ilga uodega ir ištemptu snukiu.Paneigia  paplitusią nuomonę , kad  plikos katės nėra „hipoalergiškos“ :  reakciją iššaukti gali ne tik kailis , bet ir gyvūno gleivės. Už tai meilės  ir atsidavimo ši peterboldo  veislės katei netrūksta:  veislės mylėtojai juokais sako, kad gyvūnas kailio neteko, kai šaltą žiemą nusprendė pasiaukoti , kad apšildytų savo šeimininką.

 

 

  Lapermas

Kaina: $500-4500

Lapermo veislės prosenelė pasaulyje atsirado 1982 metais Lindo ir Ričardo Kel fermoje Dallase, Oregono valstijojeKačiuko kūnelis buvo dar visai plikas ir šeimininkai nusprendė, kad mažylį reikės laikyti name toliau nuo labiau prie gyvenimo prisitaikiusių brolių. Tačiau tik per kelias savaites, kačiukas apaugo tankais garbanotu kailiu. , rietėsi netgi ūsai. Neįprasta įvairovė garbanotų kačių tapo natūralios mutacijos dėka. Pataikaudama šeimai Kel gyveno teritorijoje, kur anksčiau gyveno indėnų gentis garbinusi  amžinai budinčią deivę Cagaglal, ir apylinkėse buvo rasta daug iškaltų portretų ant akmens dievybės, primenančios katės snukutį.

 

 

 

Turkų vanas

Kaina: $400-1500

 Vanų katės atvaizdavimas buvo  kompanijos pasirinktas kaip Turkijos įstojimo į Europos Sąjungą  simbolis.  Tai galima paaiškinti ne tik tuo, kad jo laukiniai protėviai gyvenę  prie Vano ežero, šiuo metu   palikuonys gyvena daugelio europiečių šeimose. Vanų veislė susijusi su svarbiausiomis  tiek Turkijos valstiebės istorinėmis asmenybėmis  , tiek islamo pasaulyje paplitimu.  Sakoma, kad Muiza buvo pranašo Muchamedo , namų numylėtinė, kaip ir daugelis vano kačių  turėjo skirtingų spalvų akis,  Kai kurie tvirtina, kad ir pats  Muchamedas panašiai išsiskyrė iš kitų. Jei tikėti kita legenda, pirmasis Turkijos respublikos  prezidentas Kemalis  Atatiurkas sakė, kad jo jėga  paveldės tas, kuriam įkąs skirtingų akių spalvų katinas

PANAŠŪS STRAIPSNIAI