
Savana
Kaina: $4000–20 000
Savana laikoma pačia stambiausia ir pačia brangiausia kačių veisle: kai 1980 metų viduryje prekyboje atsirado neįprastai dėmėto rašto kačiukai, jų kaina peržengė 20. 000 USD ribą. Hibrido kūrėjai siekė panaikinti gepardų ir leopardų laikymo madą vietoje naminių gyvūnų. Egzotikos įsigeidę turtuoliai galėjo įsigyti gyvūną panašų į laikinį gyvūną, bet nerekialaujančio sudėtingos priežiūros.
Kao-mani
Kaina: $1500-2500
Kao –mani kačių kilmė siekia kelis amžius, jos yra išvestos iš Siamo, ten šias sniego baltumo gražuoles auginti galėjo tik kilmingos šeimos. Yra žinomi istoriniai atvejis, kai žmogų išdrįsusi pavogti šios veislės katę nubaudė mirtimi. Toks griežtas nuosprendis visiškai paaiškinams: buvo laikoma, kad šios veislės katės pritraukia materialinę gerovę. Net šiandien kaikurie Taičio verslininkai renkasi Kao – mani savo augintinėmis. Jos maginių savybių garantui pasitarnauja jos paminėjimas „ Poemų knygoje apie kates “ – senoviniame rankraštyje, kuriame sakoma, kad baltosios katės žibančiomis akimis pripildo namus laime ir pinigais.
Katė- elfas
Kaina: $1300-3000
Net tie, kurie neskaitė „Žiedų valdovo“ trilogijos , ir nėra susipažinę su ten minimomis tautomis, šios Tolkieno knygos ekranizacija išmokė elfus vertinti kaip grožio įsikūnijimą. Šios veislės katės, priešingai kelia atstumiantį įspūdį dėl plačių užlinkusių ausų. Keturkojus elfus pradėta veisti tik 2007 metais. Po mirties mylimo sfinkso, amerikietė Karen Nelson užsibrėžė tikslą sukurti hibridą, kuris išsskirtų savo neįprata išvaizda ir stipria sveikata. Pasakyta – padaryta: sukryžminus plika katiną su merikiečių Kerl veislės atstove, Karen Nelson gavo gyvūną lyg išėjusi iš fantastinio romano puslapių. Neaišku, tik, kurioje ji pusėje kovotų – gėrio ar blogio.
Bengalijos
Kaina: $1100–$4000
Bengalijos veislė išvesta iš azijos leopardinio katino. Praeito amžiaus viduryje šiss laukinis žvėris dėl savo gražaus šilkinio kailio buvo naikinamos. Jauniklius brakonieriai pardavinėjo naiviams turistams, tarp , kurių buvo Arizonos gyventoja Džin Mill. Katinėlis pavadintas Malaizija , savo tėvynės garbei, naujoje vietoje jautėsi nejaukiai. Kad greičiau adaptuotusi šeimininkė ją supažindino su naminiu katinu.
.Porelei gimė palikuonių, į kuriuos žvelgiant Mill kilo mintis išvesti veislę. Eksperimentas tęsėsi ne vieną dešimtmetį ir buvo baigtas tik 1987 metais, kai visuomenė pamatė pirmąjį Bengalijos katiną.
Toiger
Kaina: $1000-$5000
Daugelis kačių mylėtojų pavydi paslaptyje zoologijos sodųdarbuotojams galymybės kiekvieną dieną bendrauti su stambiausiais kačių šeimos atstovais: liūtais, panteromis, tigrais. Selekcinė veislė toiger-eilinis būdas nors truputi paguosti, trokštančius prisiliesti prie laukinių gyvūnų pasaulio. Toigeriai arba žaisliniai tigrai, kaip, kad nesunku spėti, yra išraiškingai dryžuoti. Veisėjų žodžiais tariant, šios veislės standartas dar nėra baigtas: jie numato, kad ateityje jų augintinių ausys bus užapvalintos ausys. Toigerių veislės išvediimo idėja priklauso amerikietei Džudi Sadžen, kuri norėjo ne tik užsidirbti iš išrankių kačių mylėtojų, bet stengėsi ir dėl žmonijos palikuonių išlaikyti miniatiūrinį tigrą, jei ateityje visi šie laukiniai žvėrys išnyktų.
Burmila
Kaina: $800-$4000
1980-tų pradžioje baronienės Mirandos fon Kirchberg valdose įsiplieskė tikrą meilės drama tarp katino Sankvisto ir katės Faberže. Primasis buvo persiškas šinšilas, o ji atstovavo burmunndų veislę. Morčiaus metu jie buvo laikomi atskirai uždaryti, tačiau kažkas iš tarnų užmiršo uždaryti duris. Tokiu būdu Sankvistas ir Faberže susilaukė palikuonių.m Baronienė buvo įtūžusi taip, kad net kačiukų išvaizda negalėjo jos nuraminti. Tačiau, greitai paaiškėjo, kad naujoji, atsitiktinai išveista veislė atrodo labai patraukliai: sidabrinis kailis, priminė šermuonėlio. Hibridą, pavadino paprastai „burmila“ , o Sankvistas ir Faberžė užsitarnavo pagerbimo.
Meino beuodegė
Kaina: $750-$2700
Kokiu būdu beuodegės katės pateko į airijos jūroje Meino salą nėra žinoma: šios veislės artimiausi giminaičiai japonų ir kurilų bobteilai gyvenantys kitame pasaulio krašte. Padavime sakoma, kad katė buvo paskutinis gyvūnas patekęs į Nojaus arką, kuriam patriarchas su durimis netyčia prispaudė uodegą. Išsigandusi katė šoko į vandenį ir stebuklingai pasiekė sausumos lopinėlį, kuris tapo Miglotu Albionu. Taip pat yra tikima, kad keltai katėms nupjovė uodegas ir prisisiūdavo prie drabužių kaip talismanus. Dievas pagailėjęsi katinėlių ir atėmė Meino katėmsi uodegas, dėl , kurių vargšėm teko daug kęsti. Sveikas protas sasko, kad greičiausiai šias kates į salą įvežė jūreiviai.
Peterboldas
Kaina: $700-3500
Sėkmingiausius bandymus išvedant naujas kačių veisles kaip įprasta pateikia amerikiečiai, tačiau šią veislę išvedė rusai. Ši plika katė yra mėgiama ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Iš kitų plikų kačių ji išsiskiria lanksčiu grakščiu kūnu, ilga uodega ir ištemptu snukiu.Paneigia paplitusią nuomonę , kad plikos katės nėra „hipoalergiškos“ : reakciją iššaukti gali ne tik kailis , bet ir gyvūno gleivės. Už tai meilės ir atsidavimo ši peterboldo veislės katei netrūksta: veislės mylėtojai juokais sako, kad gyvūnas kailio neteko, kai šaltą žiemą nusprendė pasiaukoti , kad apšildytų savo šeimininką.
Lapermas
Kaina: $500-4500
Lapermo veislės prosenelė pasaulyje atsirado 1982 metais Lindo ir Ričardo Kel fermoje Dallase, Oregono valstijojeKačiuko kūnelis buvo dar visai plikas ir šeimininkai nusprendė, kad mažylį reikės laikyti name toliau nuo labiau prie gyvenimo prisitaikiusių brolių. Tačiau tik per kelias savaites, kačiukas apaugo tankais garbanotu kailiu. , rietėsi netgi ūsai. Neįprasta įvairovė garbanotų kačių tapo natūralios mutacijos dėka. Pataikaudama šeimai Kel gyveno teritorijoje, kur anksčiau gyveno indėnų gentis garbinusi amžinai budinčią deivę Cagaglal, ir apylinkėse buvo rasta daug iškaltų portretų ant akmens dievybės, primenančios katės snukutį.
Turkų vanas
Kaina: $400-1500
Vanų katės atvaizdavimas buvo kompanijos pasirinktas kaip Turkijos įstojimo į Europos Sąjungą simbolis. Tai galima paaiškinti ne tik tuo, kad jo laukiniai protėviai gyvenę prie Vano ežero, šiuo metu palikuonys gyvena daugelio europiečių šeimose. Vanų veislė susijusi su svarbiausiomis tiek Turkijos valstiebės istorinėmis asmenybėmis , tiek islamo pasaulyje paplitimu. Sakoma, kad Muiza buvo pranašo Muchamedo , namų numylėtinė, kaip ir daugelis vano kačių turėjo skirtingų spalvų akis, Kai kurie tvirtina, kad ir pats Muchamedas panašiai išsiskyrė iš kitų. Jei tikėti kita legenda, pirmasis Turkijos respublikos prezidentas Kemalis Atatiurkas sakė, kad jo jėga paveldės tas, kuriam įkąs skirtingų akių spalvų katinas