ĮDĖTI SKELBIMĄ
Kuo mus laiko katės?
Katės mus laiko savo dideliais draugiškais giminaičiais, o ne kita rūšimi, teigia 30 metų kačių elgesį tyrinėjantis britų biologas dr.John Bradshaw. Pasak jo, katės nėra tokios jau naminės kaip mes manome, nes, priešingai nei šunys, kurie daugybę šimtmečių buvo tikslingai veisiami, siekiant išryškinti tam tikras fizines ir charakterio savybes, katės dažniausiai veisiasi kaip panorėjusios. 
 
Mokslininkas teigia, jog katės tebėra pusiau laukinės, nes 85 proc. jų poravimosi atvejų vyksta neatsižvelgiant į žmonių poreikius ar nuomonę. Tikriausiai dėl to katės į žmones vis dar reaguoja kaip į kitas kates, tačiau, ne kaip į paprastas kitas gentaines, o kaip... į savo motiną. 
 
Pasak dr. J. Bradshaw, stipriausias ryšys kačių pasaulyje yra būtent ryšys tarp motinos ir kačiukų. Murkimas tai kačiuko signalas mamai, jog yra alkanas, o priekinėmis letenomis it tešlą minkydamas šeimininką, katinas atkartoja veiksmą, kurį kačiukai atlieka žįsdami, kad paskatintų pieno išsiskyrimą. 
 
Tai, kaip katės pasitinka šeimininką – glaustydamosi į kojas, palenkdamos galvą kasymui, pakelta uodega – taip pat rodo jų palankumą mums. Pasak minėto mokslininko, tai aiškūs ženklai, kad katės laiko mus ne kita rūšimi, o savo „mamomis“ - didesnėmis, nepiktybiškomis katėmis.
 
 
Aistės Matiukaitės nuotrauka
gyvunai.lt informacija
PANAŠŪS STRAIPSNIAI