ĮDĖTI SKELBIMĄ
Vaikai skaito katėms

Abipusiai naudingas bendradarbiavimas - vaikai skaito knygeles prieglaudose gyvenančioms katėms. Pensilvanijoje (JAV) vykstantis projektas į kačių prieglaudą kviečia vaikus tam, kad jie savo skaitymo įgūdžius lavintų garsiai skaitydami keturkojėms klausytojoms, tuo tarpu katės, pasak prieglaudos atstovų, taip gauna pakankamai dėmesio, laiko su žmonėmis, be to, skaitymo ritmas jas veikia raminančiai. 

 

Programoje dalyvaujantys vaikai - nuo pirmokų iki aštuntokų - įsipareigoja katėms perskaityti bent penkias knygas, kurių apimtis nėra svarbi. Perskaitęs penkias knygas jaunasis skaitytojas gauna prizą ir gali pasirinkti dar penkias knygas tolimesniam skaitymui. 

 

Beje, programa naudinga ne tik skaitymo įgūdžius lavinantiems vaikams bei dėmesio gaunančioms prieglaudose gyvenančioms katėms. Apie programą išgirdę žmonės suskubo paremti prieglaudą, kuri ėmėsi tokios gražios iniciatyvos. 

 

Norisi tikėti, kad ir jaunieji skaitytojai Lietuvoje greitu laiku turės galimybę lavinti skaitymo įgūdžius padedant kantrioms keturkojėms klausytojoms. 

 

 

gyvunai.lt informacija

PANAŠŪS STRAIPSNIAI