ĮDĖTI SKELBIMĄ
Beglobiai gyvūnai prašo jūsų laiko ir dėmesio

Savanorystė gyvūnų globos organizacijose gali būti puikus laisvalaikio pasirinkimas tiems, kurie myli gyvūnus ir nebijo trupučio įsipareigojimų. Ši veikla itin tinkama studentams, vyresniųjų klasių moksleiviams, žmonėms, kurie galbūt ir norėtų, tačiau neturi sąlygų auginti šunį ar katę. Visoje Lietuvoje įsikūrusi ne viena gyvūnų globos organizacija, veikianti savanoriškais pagrindais. Jos nesamdo darbuotojų, nemoka atlyginimų, o visas gautas aukas, paramą skiria tam, kad kartą žmonių išduoti, apleisti gyvūnai vėl rastų mylinčius, rūpestingus šeimininkus ir vėl patikėtų žmogaus gerumu.

Daugelis gyvūnų globos organizacijų pirmiausia ieško žmonių, kurie galėtų skirti laiko gyvūnų, esančių prieglaudose, priežiūrai. Pagrindiniai darbai, kuriuos atlieka savanoriai yra tokie: gyvūnų maitinimas (maisto pildymas, vandens keitimas), narvelių tvarkymas, šunų vedžiojimas, gydymo procedūros, bendros tvarkos prieglaudoje palaikymas.

Nors šis sąrašas iš pirmo žvilgsnio neatrodo ilgas, tačiau darbai imlūs laikui, o ir beglobių gyvūnų neretai kur kas daugiau, nei rankų, galinčių jais pasirūpinti. Samdomų darbuotojų neturinčios gyvūnų globos organizacijos susiduria su atsakingų savanorių stygiumi, be to, daugelyje jų galioja labai laisvas darbų grafikas, t.y. kuris savanoris kada gali pasirūpinti gyvūnais derinama lanksčiai, atsižvelgiant į savanorių galimybes.

Tačiau jei jūs neturite laiko ar galimybių atvykti iki artimiausios gyvūnų prieglaudos, visada galite prie savanoriškų organizacijų veiklos prisidėti neišeidami iš namų - tam, kad gyvūnų globos organizacija galėtų efektyviai veikti, reikia ir tokių dalykų, kaip tinkamas darbų paskirstymas bei koordinavimas, viešieji ryšiai, transportas ir pan.

Gyvūnų globėjams labai trūksta pagalbos ir dedant dovanojamų gyvūnų skelbimus į internetinius puslapius, kabinant skelbimus skelbimų lentose mieste, platinant informaciją apie organizaciją ir jos globojamus gyvūnus internete, socialiniuose tinkluose, fotografuojant, maketuojant, reniant tekstus apie dovanojamus gyvūnus. Labai laukiami ir tie, kurie turi patirties kačių ir šunų gydyme, studijuoja veterinariją, domisi šunų dresūra ir auklėjimu. Pagalbos prireikia ir ieškant paramos, taip pat per įvarius renginius, akcijas. Galų gale, daugeliui prieglaudų vis prisireikia pagalbos iš tų, kurie moka atlikti remonto darbus.

Savanoriai prisiima tiek atsakomybės ir darbų, kiek patys nori ir gali susitvarkyti. Savanoriai, besilankantys prieglaudose, turi laikytis nustatytų taisyklių, tačiau taisyklės, reikalavaimai dėl savanorio amžiaus gali skirtis. Vis dėl to iš visų savanorių tikimasi atsakingumo, pareigingumo bei savarankiškumo.


 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI