ĮDĖTI SKELBIMĄ
Esther – stebuklingoji kiaulė

Ant sofos valgomajame įsitaisiusi kiaulė. Kiaulė, stebinti virtuvėje daržoves pjaustantį vyriškį. Kiaulė, snaudžianti tarp pagalvėlių kartu su šunimi. Nuotraukos negali nestebinti, nes tokioje aplinkoje esame pratę matyti šunis, kates, šeškus, bet ne kiaules. Tačiau kiaulę, vardu Esther, auginanti kanadiečių pora teigia, kad laikas į kiaules pažvelgti ne kaip į maistą, bet kaip į draugą, mielą namų augintinį.

Tiesa, įsigydami Esther jos šeimininkai tikėjo, jog perka miniatiūrinės atmainos kiaulytę, visai tinkamą gyventi namuose. Tačiau Esther greit praaugo jų lūkesčius ir šiuo metu, dar nesulaukusi nei dviejų metų amžiaus, jau sveria apie 170 kilogramų. Paklausti, ką darys, jei kiaulaitė augs dar didesnė, jie patikina, kad atsisakyti augintinės neplanuoja.

Beje, Esther - ne vienintelis gyvūnas, augantis kanadiečių šeimoje. Ten taip pat gyvena ir du šunys – Shelby ir Reuben bei dvi katės – Finnegan ir Delores. Taip pat kaip ir šunys, kiaulė Esther savo gamtinius reikalus atlieka lauke – ji pasiprašo išleidžiama į lauką, o paskui įleidžiama atgal.

Didžiąją dalį laiko ši namų pažiba praleidžia miegodama. Žiemą Esther miega maždaug 16-18 valandų per parą, vasarą kiek trumpiau – vos 10-12 val. Miega ji ne šeimininkų lovoje (kaip netikėta!), o savo nuosavoje lovoje. Dienos metu pogulio Esther prigula ir ant kitų nauose esančių lovų bei sofų.

Kai nemiega Esther, žinoma, ėda – jos maisto pagrindą sudaro specialus sausas pašaras kiaulėms bei įvairūs grūdai, tačiau esant progai kiaulaitė neatsisako ir tokių skanėstų kaip pernokęs bananas ar daržovių žievelės. Ji taip pat mėgsta žaisti šuniškais žaislais, eiti grumtynių su savo šeimininkais ar net žaisti su jais gaudynių.

Esther – kaip ir visos kiaulės – neprakaituoja, todėl neturi specifinio kvapo. Šaltuoju metų laiku ji maudoma kas kelias savaites, vasarą tą daryti tenka dažniau, nes keturkojė mėgsta leisti laiką rausdama žemes kieme.

Beveik visose nuotraukose atrodo, kad laimingoji kiaulė Esther, išvengusi liūdno galo skerdykloje, nuoširdžiai šypsosi. Šeimininkai teigia, kad taip ir yra. Būdami užkietėję veganai jie viliasi, jog Esther pavyzdys įkvėps ir kitus žmones atsisakyti mėsos, o kiaules verčiau auginti ne maistui, o gražiai draugystei.

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI