ĮDĖTI SKELBIMĄ
Kaspinėliai Jorkšyro terjerams

Vaiva Žostautė

Aistės Matiukaitės nuotraukos

  Zooprekių parduotuvėse, šunų parodose ar internete galima rasti ir įsigyti įvairiausių reikmenų ir mielų smulkmenų, skirtų mūsų augintiniams. Tačiau – pripažinkime – kartais taip norisi savo keturkojui bičiuliui padovanoti ką nors sklidino savo širdies ir rankų šilumos.

Jorkšyro terjerai, šunys, kažkada sėkmingai medžioję smulkius graužikus, šiais laikais praktiškai neįsivaizduojami be ilgų šilkinių plaukų ir žavaus kaspinėlio viršugalvyje. Išskirtinius, nuostabaus grožio aksesuarus šunims gaminanti Luiza Olechnovič išsamiai paaiškino kaip patiems pasigaminti žavų šunišką papuošalą – kaspinėlį.  

1 pav. Norint pasigaminti kaspinėlį Jorkšyro terjerui Jums reikės šių priemonių:  

1. Norimos spalvos juostelės;

2. Žirklių;

3. Siūlo ir adatos;

4. Flomasterio ar kito panašios formos daikto;

5. Lateksinių plaukų gumelių (jų galima įsigyti daugelyje zooprekių parduotuvių);

6. Klijų, skirtų audiniams klijuoti;

7. Pinceto;

8. Stiprios fiksacijos plaukų lako;

9. Kristaliukų ar kitų papuošimų.

 Pradėkime!

2 pav. Atsikirpkite dvi juosteles. Viena turėtų būti maždaug 8 cm ilgio, kita – 1 ar 1,5 cm ilgesnė.  

3 pav. Trumpesnės juostelės galus sulenkite taip, kaip parodyta nuotraukoje.

4 pav. Toje pusėje, kur susijungia pirmosios juostelės galai, pridėkite ilgesnę juostelę ir sulenkite taip pat, kaip lenkėte pirmąją.

5 pav. Turėtumėte gauti štai tokį juostelių derinį

6 pav. Abi sulenktas juosteles per vidurį sudygsniuokite adata su siūlu.

7 pav. Siūlą sutraukite ir, apsukę keletą kartų apie juosteles ties viduriu, užtraukite ir užfiksuokite (pavyzdžiui, kaskart apsukę siūlą apie juosteles, „blogojoje“ – sujungimo – pusėje prakiškite adatą pro susidariusią kilpą).

 8 pav. Štai šitaip.

 9 pav. Paimkite dar vieną juostelę, per vidurį ją sudygsniuokite tuo pačiu siūlu ir adata, kurie driekiasi nuo jau sujungtų juostelių. Sutraukite siūlą taip, kad tiek abi sulenktos juostelės, tiek paskutinioji, susijungtų. Naujoji juostelė turi atsidurti po ilgesniosios sulenktos juostelės sujungimo vieta.

 10 pav. Naujai pritvirtintos juostelės blogojoje pusėje kruopščiai prisiūkite lateksinę gumelę. Luiza rekomenduoja prisiūti bent dvi – nutrūkus vienai kaspinėlio nereiks išmesti, galėsite naudoti antrąją.  

11 pav. Pro visas keturias susidariusias kilputes prakiškite flomasterius, pieštukus, ar kitus panašios formos daiktus ir...

12 pav. ...gausiai supurkškite stiprios fiksacijos plaukų laku. Turite laiko ilgam pasivaikščiojimui su šunimi arba nakties miegui. Nejudinkite ruošinio kol jis visiškai neišdžius.  

13 pav. Kai lakas visiškai išdžius, flomasterius ištraukite. Turite suformuotą pagrindinį kaspinėlio ruošinį. Aštriomis žirklėmis norima forma apkerpame apatinės kaspinėlio juostelės kraštus.  

14 pav. Kaspinėlis jau beveik baigtas, teliko jį papuošti. Pincetu suimame kristaliuką ar kitą dekoratyvinę detalę, atsargiai pamirkome į klijus, tinkamus klijuoti audiniams, ir prispaudžiame prie kaspinėlio pasirinktoje vietoje.  

 15pav. Ir štai, kaspinėlis jūsų Jorkšyro terjerui jau baigtas. Pasitelkę fantaziją, naudodami skirtingas juosteles, papuošimus, sukursite visą kaspinėlių kolekciją savo numylėtam keturkojui draugui.

 

 

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI