ĮDĖTI SKELBIMĄ
Keisti gyvūnijos pasaulio balsai
Visi žinome, kad, pavyzdžiui, papūgos arba varniniai paukščiai gali labai įtikinamai pamėgdžioti žmonių balsus, atkurti melodijas bei įvairius kitus garsus, tačiau gyvūnijos pasaulyje gausu ir kitų neįtikėtinus ir jiems nebūdingus garsus skleidžiančių padarų. Susipažinkime su penkiais, portalo Gyvūnai.lt redakcijos nuomone, labiausiai stulbinančiais šnekučiais. 
 
 
 
1. Greičiausio sausumos žinduolio titulą turintis gepardas, priešingai nuo tokių didžiųjų kačių kaip tigrai ar liūtai, nemoka riaumoti. Gepardai bendrauja murkdami ir... skleisdami garsą, kuris labiau primena žuvėdrą ar kitą paukšti, bet tikrai ne kačių giminės atstovą. 
 
 
 
 
 
 
2. Ką sako drablys? Geras klausimas, geriausiu atveju daugelio mūsų atsakymas į jį būtų „dramblys trimituoja“. Tačiau pasirodo, jog daug dažniau drambliai tarpusavyje bendrauja garsu, primenančiu žemą burzgimą. Gerklėje susidarantis vibruojantis garsas yra būdingas visoms dramblių rūšims. 
 
 
 
 
 
 
 
3. Karčiuotasis vilkas, tai apie 20 kg sveriantis, ilgakojis, visaėdis gyvūnas, kuris gyvena Pietų Amerikoje ir yra įrašytas į Tarptautinę Raudonąją knygą. Tiesą sakant, keista, nes garsas, kurį šis smulkus gyvūnas skleidžia, turėtų atbaidyti bet ką, bandantį priartėti prie karčiuotųjų vilkų gyvenamųjų teritorijų. Klausykite maždaug nuo 1:00 min. 
 
 
 
 
 
 
4. Jūrų kiaulytė – gana dažnai auginamas naminis gyvūnas. Tačiau tie, kurie niekada neturėjo jūrų kiaulytės (beje, nieko bendro neturinčios nei su jūromis, nei su kiaulėmis), greičiausiai nežino, kad šie maži mieli padarėliai sugeba skleisti garsus, labiau primenančius senovinių kompiuterinių žaidimų garso efektus, o ne naminį graužiką. 
 
 
 
 
 
 
5. Tokios elegantiškos, grakščios švelnios lapės, pasirodo, gali rėkti kaip neišauklėtos turgaus bobos. Tai sėkmingai įrodo šis vaizdelis, kuriame, be maždaug 00:30 min prasidedančio lapės klykimo, pamatysite ir gana neįprastą vaizdelį – lapę, persekiojančią šunį. 
 
 
 
 
PANAŠŪS STRAIPSNIAI