ĮDĖTI SKELBIMĄ
Aplinkosauginiai pažeidimai
Nuo šiol  apie deginamą žolę, brakonierius, aplinkos taršą ir kitus gamtos apsaugos pažeidimus bus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Pradėjus priiminėti pranešimus apie niokojamą gamtą telefonu 112, pradėjo veikti ir sistema, kai kiekviename regione visą parą budintiems ekipažams iškart bus perduodama informacija apie pažeidimus.
Ligi šiol apie aplinkosaugos pažeidimus žmonės turėdavo skambinti regionų aplinkos apsaugos departamentams. Tačiau keblu įsidėmėti jų telefonų numerius, o naktį pranešimas tik įrašomas į autoatsakiklį. Kurti visą parą veikiančią telefono liniją aplinkosaugininkams kainuotų labai brangiai, todėl buvo pasirinktas optimalus sprendimas – bendrasis pagalbos telefonas 112. 
Šiuo telefonu žmonės gali pranešti apie brakonieriavimą, neteisėtą miško ar kitų želdinių kirtimą, laužų deginimą draudžiamoje vietoje, taip pat padangų, atliekų deginimą, teršiančių medžiagų išpylimą, miško paklotės ardymą, pavojingų medžiagų išsiliejimą, cheminius, radiacinius incidentus, rastas galimai pavojingas medžiagas, eismo įvykius su gyvūnais, pavojų žmonėms, turtui, aplinkai keliančius sveikus ar sužeistus gyvūnus, galimai sergančius gyvūnus, žuvų dusimą, kritimą, rastus nugaišusius gyvūnus.
Planuojama, kad nuo liepos 1 d. Aplinkos ministerijoje taip pat bus įsteigtas analizės skyrius, kuris nagrinės visus gaunamus pranešimus apie gamtosauginius pažeidimus ir ieškos būdų, kaip greičiau ir veiksmingiau į juos reaguoti, kaip tobulinti darbą.
Gyvūnai.lt informacija

Nuotrauka iš Vikipedijos 

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI