ĮDĖTI SKELBIMĄ
Medžiotojų draugystė

Šis katės ir pelėdos duetas, atrodantis lyg puikus augintinių rinkinukas pradedančiajai raganai, gyvena Ispanijoje. Gyvūnai – pelėda, vardu Gebra (tai reškia šerkšną) ir juoda katė, vardu Fum (dūmai) - susipažino tada, kai abiems tebuvo mėnuo amžiaus.

Andalūzijoje gimusi ir medžioklei dresuota pelėda Gebra tęsia senovinę medžioklės plėšriaisiais paukščiais tradiciją, žinomą Europoje ir Azijoje. Nors nuo gimimo maitinta ir auginta žmonių, pelėda vis dėl to prisileidžia tik tą žmogų, kuris ją šeria, todėl smalsių akių ji linkusi vengti ir nuskrenda slėptis, pamačiusi svetimus – Gebra grįžta tik pajutusi, kad įsivaizduojamas pavojus praėjo. Medžioklės sezonu – tai yra nuo rugsėjo iki birželio - pelėda išleidžiama paskraidyti kasdien.

Katė Fum savo šeimininkus stebina medžioklės įgūdžiais ir azartu. Pasak jų, šis gyvūnas savo judesiais išsiskiria iš kitų jų apylinkių kačių, o medžioja viską, pradedant vabzdžiais, baigiant nedideliais paukščiais. Tiems gyvūnams, kurie netinka būti Fum grobiu, katė labai draugiška, ji taip pat draugiška ir meili žmonėms ir yra visų mylima. Beje, Fum mėgsta voliotis čiobreliuose, kurie yra populiarus apylinkių augalas, todėl jos kailiukas, pasak liudininkų, turi ypatingą kvapą.

Katės ir pelėdos niekas niekada nebandė priversti susidraugauti, gyvūnų draugystė kilo netikėtai, savaime, ir, panašu, abiems gyvūnams teikia daug džiaugsmo.

Pažiūrėkite:

Katė Fum ir pelėda Gebra susitinka ne kasdien. Kartais Fum (pamenate, „aš esu katinas, ir mėgstu vaikščioti vienas“?) nusprendžia verčiau eiti medžioti, nei bendrauti su sparnuotu kolega per Gebros pasiskraidymą. Tomis dienomis paskraidžiusi pelėda tiesiog grįžta į savo pritemdytus namus ir ten toliau ilsisi.

Šių dviejų, rodos, sunkiai suderinamų gyvūnų draugystė sužavėjo jau tūkstančius žmonių visame pasaulyje ir nuolat kelia vieną klausimą – jei vienas kitą supranta ir tarpusavyje gali puikiai sutarti net katė ir pelėda, kodėl tai neretai taip sunku padaryti žmonėms? 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI