ĮDĖTI SKELBIMĄ
Orangutano optinės iliuzijos nuotrauka laimi „Gamtos Metų Fotografiją“

Paskelbti kvapą gniaužiantys konkurso „Gamtos TTL metų fotografas 2021“ nugalėtojai, vaizduojantys gyvenimo, mirties ir lengvabūdiškumo scenas. Optinės apgaulės nuotrauka laimėjo pagrindinį prizą - nuotraukoje, kurioje rodomas orangutanas, lipantis aukštyn kojomis dėl labai atspindinčio baseino, kuris atrodo kaip dangus.

„Nature TTL“ praneša, kad šiais metais jie iš fotografų visame pasaulyje gavo daugiau nei 8000 vaizdų, tačiau Thomas Vijayanas atsiėmė 1500 svarų sterlingų piniginį prizą už savo nuotrauką „Pasaulis eina aukštyn kojomis“.

„Šis vaizdas man daug reiškia, nes šiuo metu orangutanų populiacija mažėja nerimą keliančiu greičiu", - savo laimėtą įvaizdį sakė Vijayan pranešime, išsiųstame IFLScience. „Pagrindinė to priežastis yra miškų kirtimas ir žmonės. Medžiai, kurių amžius viršija 1000 metų ir kurie yra pagrindinis mūsų planetos turtas, kertami palmių aliejaus plantacijoms. Kaip žmonės, mes turime daugybę alternatyvių būdų pakeisti aliejų, tačiau orangutanai neturi kitų galimybių, kaip tik prarasti savo namus. Labai džiaugiuosi matydama, kad šis įvaizdis yra sėkmingas, nes tai suteikia man galimybę paskleisti problemą į platesnį pasaulį“.

Įvairių kategorijų, įskaitant gyvūnų elgseną, kamerų spąstus, peizažus, mažąjį pasaulį, naktinį dangų, povandeninį, miesto laukinius gyvūnus ir laukinius portretus, konkursiniai darbai sukuria estetiškai patrauklų virtualų turą po pasaulį, įskaitant ir keletą tikrai juokingų kadrų. Štai keletas iš jų jūsų dienai praskaidrinti.

 

© Johan Wandrag / Nature TTL
Liūdni trombono garsai pasigirdo žuviai Pietų Afrikoje, kurios paskutines akimirkas įamžino Johanas Wandragas savo nuotraukoje „Fish Caught By Surprise“. Jame matome krokodilą, kuris greitai sugadins žuvies, skrendančios krokodiloje burnoje, dieną. Žmonės sako, kad nuotrauka gali pasakyti tūkstantį žodžių, tačiau šios žuvies veidas sako tik vieną ir tai nėra valio.
 
© Thomas Vijayan / Nature TTL
Vijayanas taip pat sulaukė didelio pagyrimo už nuotrauką „Fun for All Ages“, kurioje matyti langūrų grupė, kabanti ant medžio. Ramybę trikdo jaunuolis, kuris, atrodo, turi smagiausią savo gyvenime laiką besiūbuojant ant dviejų vyresnių langūrų uodegų.
 
© Mousam Ray / Nature TTL
O, kad būtum Raudonasis Paukštis - Crimson Sunbird (aethopyga siparaja), besimaudantis vandens pripildytame dekoratyvinės banano gėlės lape... Idilišką sceną užfiksavo Mousamas Ray'us savo nuotraukoje „Floral Bath Tub“. Pareiškime Ray paaiškina retai matomą elgesį: „Gyvenimą paukšteliui palengvina rasos lašai, kurie anksti ryte susirenka ant augalų, sukurdami natūralią kubilą šiam faunos gyventojui“.
 
© Samantha Stephens / Nature TTL
Samantha Stephens patekimas į varžybas parodė, kad laukinėje gamtoje būti užfiksuoti žvitrių fotografų objektyvų gali ne tik plėšrūs gyvūnai. „Nature’s Pitfall“ matyti, kad Purpurinė saracėnija (Sarracenia purpurea) sukiša du nesėkmingus salamandrus, kurie paslydo slidžiame augalo varpelyje ir negalėjo išlipti. Čia jie bus transformuojami į lengvai virškinamą minkštimą, kai indelyje esantis skystas fermentų kiekis ištirpdo jų audinius. Mėsėdžiai augalai dažnai yra botanikos rūšių, bandančių kompensuoti mitybos trūkumą, rezultatas, tačiau dėl jų specifinių nišų daugeliui iš jų gresia išnykimas.
 
© Grant Thomas / Nature TTL
Viskas tampa šiek tiek futuristiškiau, kai patenkame į povandeninę kategoriją, o Granto Thomaso „Manta space ship“ atrodo kaip tiesiai iš „Star Trek“ serialo. "Mantos spinduliai yra filtrų tiektuvai, išlaikantys didžiulį jų dydį, vartodami daug planktono ir mažų vėžiagyvių, pavyzdžiui, krilių", - sakė Thomas. „Šiam vaizdui aš buvau stovėjau ant smėlio, stebėdamas vieną Mantą, besisukančią aplinkui, maitindamasis susirinkusius planktoninių būtybių debesiu. Po kurio laiko manta slinko vis arčiau manęs, kol galiausiai pavyko užfiksuoti šį kadrą“.
 
© Zhi’yue Shi / Nature TTL
Zhi’yue Shi pavadintas kadras „Round“ demonstruoja nenuspėjamą, bet naudingą nardymo juodvandenyje laiką. Ši sako, kad jie ieškojo savo tikslo „be tikslo“, bet galiausiai tiesiogine to žodžio prasme sugebėjo apšviesti nuostabiai apskritą suvyniotų ungurių išvaizdą.
 
© Amit Eshel / Nature TTL
Gyvenimu užsiknisusi Pallaso katė leidžia labai supranta daugumai nuotaika patekti į laukinių portretų kategoriją. Sniego pabaisą užfiksavo Amitas Eshelis, kuris, fotografuodamasis, buvo stepių zonoje rytų Mongolijoje. Rasti katę nebuvo taip lengva. Prieš atrandant niūrų, pusiau sniegu padengtą subjektą, prireikė 6 dienų paieškos.
 
© Charl Stols / Nature TTL
„A Predator’s Playground“ sukuria gana didelį sugretinimą, parodydamas mielą jauną liūto jauniklį žaismingai žaidžiantį su negyvos žirafos uodega. „Kad ir kaip keista mums gali atrodyti, šokinėti aukštyn ir žemyn ant žirafos skerdienos ir žaisti nugaišusio gyvūno uodega smalsiam liūto jaunikliui yra natūraliai įprasta ir normalu“, - sakė nuotrauką padaręs Charl Stols. 
 
 
Šaltinis:
IFLScience
PANAŠŪS STRAIPSNIAI