ĮDĖTI SKELBIMĄ
Driežas leopardo kailyje

Leopardiniai gekonai užsikariavo vietą ne tik egzotikos ir roplių mylėtojų namuose – šie pakankamai nesudėtingai prižiūrimi, tačiau išties įspūdingi driežai vis dažniau pasirenkami kaip namų augintiniai. Jų patrauklumą didina ir tai, kad be natūralios spalvos, primenančios leopardo kailio raštą, priskaičiuojama ir daugybė kitų leopardinių gekonų spalvinių mutacijų. Dėl „patogaus“ dydžio (leopardinis gekonas telpa į delną), gan paprastos priežiūros ir ramaus būdo šie driežai puikiai tinka ir pradedančiajam roplių augintojui. Be to, jie moka liežuviu apsilaižyti savo pačių akis!

Bene sudėtingiausia leopardinio gekono priežiūros dalis yra jo mityba, mat minta šie driežai gyvais vabzdžiais – svirpliais, žiogais, zoofobusais, milčiais, musėmis. Be to, rekomenduojama prieš sušeriant vabzdį gekonui, jį „pakrauti“, t.y. kurį laiką laikyti taip, kad vabzdys prisiėstų vitaminingo maisto, o virškinamas naudingas medžiagas atiduotų gekonui. Blogiausiu atveju prieš paduodant vabzdį gekonui, reiktų jį apibarstyti vitaminais.

Sotus ir patenkintas gekonas atpažįstamas vos į jį pažvelgus – šie driežai maisto atsargas kaupia uodegose, tad stora uodega yra gerai maitinamo leopardinio gekono požymis. Beje, nutrauktos gekonų uodegos atauga, kaip beje, ir... dantys. Leopardiniai gekonai turi apie šimtą dantų ir keičia juos naujais kas 3-4 mėnesius.

Keičia jie ir odą – kad gekonas galėtų sėkmingai išsinerti, būtina jam įtaisyti slėptuvę su drėgnomis samanomis arba perlitu, šią slėptuvę, beje, gekonai naudos ir kiaušiniams dėti. Gekonų kiaušiniai odiški, įdomu tai, kad vystantis driežiukui, didėja, pučiasi ir tamsėja ir pats kiaušinis. Patelės deda po du kiaušinius, kurių priežiūrai, tiesa, reikia ir žmogaus pagalbos. Svarbu žinoti ir tai, kad inkubaciniu periodu besilaikanti oro temperatūra įtakoja tiek būsimų driežiukų lytį, tiek spalvą.

Leopardiniai gekonai, jei laikomi ne po vieną, turėtų gyventi būreliais, kuriuos sudarytų vienas patinas ir kelios patelės, arba vien patelės. Kartu apgyvendinti gekonų patinai kausis tarpusavyje dėl patelių ir teritorijos, o patinas, gyvenantis su viena patele, ją gainios ir terorizuos. Svarbu parinkti tinkamą terariumo dydį, jame palaikyti reikiamą temperatūrą, pasirūpinti, kad gekonas bet kada galėtų pasiekti plokščią dubenį su švariu vandeniu. Svarbu rūpestingai parinkti substratą (jei toks išvis naudojamas), nes gekonas gali prisiryti smėlio ar smulkaus žvyro ir mirti.

 

 

Wikipedia ir leopardgecko.com nuotraukos

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI