ĮDĖTI SKELBIMĄ
Masinis zenenhundų pasivaikščiojimas
Balandžio 12 d. trijų Lietuvos miestų centrines gatves užplūdo Berno zenenhundų šeimininkai su augintiniais. Jie jungėsi prie pasaulinio pasivaikščiojimo, kuris vyko daugiau nei 87 pasaulio vietose. Tokį netradicinį būdą atkreipti dėmesį į šią nuostabią veislę sugalvojo Christa Duff iš Toronto su bendramintėmis. Šią savo idėją jos paskelbė Facebook grupėje „Bernese friends Worldwide” ir sulaukė didelio susidomėjusiųjų būrio bei palaikymo. Prie jų prisijungė ir Šveicarų zenenhundų mylėtojų klubas iš Lietuvos bei inicijavo pasivaikščiojimą Kaune, Šiauliuose ir Vilniuje.
Ši tarptautinė akcija tapo ne tik pasauline, bet ir įgavo labai gražų atspalvį. Kitose pasaulio šalyse Berno zenenhundai jau patenka į prieglaudas, tad per pasivaikščiojimus suaukoti pinigai yra skiriami zenenhundų globos fondams. Labai smagu, kad prie pasivaikščiojimų prisijungė ir išgelbėtieji zenenhundai. Lietuvoje zenenhundai, laimė, dar nepatenka į prieglaudas, o jei ir kas nors jų atsisako, nauji šeimininkai atrandami labai gretai. Tačiau buvo nuspręsta išlaikyti šią gražią akcijos idėją ir paremti gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ globotinius. Zenenhundų šeimininkai atėjo nešini maišais maisto, nebereikalingais daiktais ar tiesiog rėmė beglobius gyvūnus pinigais.
Šiauliuose susirinko 14 Berno zenenhundų. Jie keliavo bulvaru, o paskui Žilvinas su Tosca surengė pasirodymą. Žilvinas pademosntravo, kaip puikiai galima vedžioti ir dresuoti šunį netgi sėdint invalido vežimėlyje.
Kaunas sulaukė 27 zenenhundų. Jie žygiavo per visą Laisvės alėją ir senamiestį. Vilniaus g. buvo demonstruojama, ką moka zenenhundai. Kaprizas su Indre į pagalbą pasikvietė savo draugus iš šunų dresūros mokyklos „Reksas“, su kuriais parodė bendrą dresūros programą, vėliau Kaprizas atliko savo solo cirko programą – šokinėjo per lanką, žaidė krepšinį, tvarkėsi žaislus.
Vilniuje susirinko net 40 zenenhundų! Jie keliavo nuo Mažvydo bibliotekos Gedimino prospektu iki Kudrikos aikštės. Ten vyko sportuojančių Berno zenenhundų Čiaro ir Bruno pasirodymai. Šeimininkės Gintarė ir Aušrinė pristatė obidience (paklusnumo) programą.
Šunims draugiškas kavinių tinklas „Coffee inn“ visuose miestuose šeimininkus vaišino kava, o jų augintinius – vandeniu. Vilniuje „Bravisimo” akcijoje dalyvaujančius šunis vaišino skaniukais.

Po pasivaikščiojimų idėjos iniciatorė visų labai prašė suskaičiuoti dalyvavusius keturkojus ir padaryti bendrą nuotrauką. Šeštadienio vakare Facebook grupė lūžo nuo nuotraukų ir komentarų. Skaičiuojama, kuriam pasaulio kampelyje susirinko daugiausiai Berno zenenhundų ir jų gerbėjų. Didžiausią rekordą pasiekė olandai, kurie subūrė net 125 zenenhundus! Toronte susirinko per 90, Australijoje apie 40. Pasivaikščiojimas vyko ir karštajame Keiptaune, Pietų Afrikos Respublikoje, ir šaltajame bei snieguotame Tromsø, Šiaurės Norvegijoje. „Meilė Berno zenenhundams sujungė jų augintojus ir įrodė, kad esmame milžiniška Berno šeima“, - sakė idėjos autorė Christa Duff.

 

nuotraukos www.giedriusfoto.lt   ir    www.nute.lt

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI