ĮDĖTI SKELBIMĄ
Dantų apnašos įspėja apie sveikatos problemas
Vaiva Žostautė

 
Kada paskutinį kartą apžiūrinėjote savo šuns dantis? Veterinarijos gydytoja Simona Lepko-Vaitkunskienė sako, kad tą daryti derėtų reguliariai. Ir ne tik dėl augintinio burnos higienos, bet ir dėl to, kad gausios dantų apnašos gali signalizuoti apie kur kas rimtesnius neigiamus procesus, vykstančius šuns organizme, ypač kai apnašų atsiranda jaunam šuniui.

Normalu, kad ant šuns dantų metams bėgant kaupiasi didesnis ar mažesnis apnašų kiekis, su juo rūpestingi šeimininkai kovoja tiek specialiais kramtalais, tiek valydami apnašas veterinarijos gydytojo kabinete. Tačiau jei ir prižiūrint šuns dantis apnašos greit susikaupia vėl, derėtų pagalvoti apie… šlapimo tyrimą. Pasak veterinarijos gydytojos, dantų apnašų gausa gali „įspėti“ apie šlapimo pH sutrikimus.

Apnašos – ne tik ant dantų

Pasak veterinarijos gydytojos, pasikeitus šlapimo rūgštingumui, keičiasi ir neutralių dalelių krūvis, jos pradeda jungtis viena su kit air taip susiformuoja ne tik apnašos ant dantų, bet ir smėlis, kristalai, akmenys šlapimo pūslėje. Tai ypač aktualu kai kurioms šunų veislėms, turinčioms ryškesnius polinkius į tokio pobūdžio susirgimus. Net ir rūpestingi šeimininkai nevisada pastebi, kad šuniui prasidėjo šlapimo pūslės uždegimas ar kitos panašios bėdos.

 
Organizme visada laikosi balansas – jei šlapimas šarmėja, kažkur turi vykti rūgštėjimas. Ilgalaikis pH nukrypimas šlapimo pūslėje gali sukelti kraujo ir burnos ertmės rūgštėjimą, o tai apkrauna ikstus, kepenis, juos išbalansuoja ir sukelia nepakankamumus,“ – sakė S. Lepko-Vaitkunskienė. Pasak veterinarijos gydytojos, šlapimo tyrimas nesunkiai atliekamas ir nebrangus, tačiau parodo, kaip veikia inkstai, kepenys, šlapimo sistema, todėl jį verta atlikti ir profilaktiškai.
 
Mitybos svarba
Aptikus šlapimo pH pakitimų papildomai verta ištirti ir šuns kraują. Paprastai nedidelius pakitimus galima sėkmingai įveikti maisto papildais ir taisyklingai subalansuota šuns mityba. Tačiau tą daryti, pasak gydytojos, būtina nedelsiant, nes vėliau šlapimo pH pakitimai gali išaugti į išties sudėtingas sveikatos problemas, kai kurios jų gali būti ir nebepagydomos.

Kaip ir žmogaus, taip ir šuns organizme visi procesai yra tarpusavyje susiję. Jei organizme kažkas „šiukšlina“ ir nenori dirbti, tai dėl jo tinginystės apkraunamas ir kenčia kažkuris kitas organas. Todėl svarbu stebėti bendrą šuns būklę ir laiku pastebėti siunčiamus pavojaus signalus,“ – teigė veterinarijos gydytoja.
 
 
Wikipedia nuotrauka
PANAŠŪS STRAIPSNIAI