ĮDĖTI SKELBIMĄ
Pasienį saugos aštuoni nauji šunys

Už Europos Sąjungos (ES) Išorės sienų fondo programos lėšas pasieniečiai įsigijo aštuonis šuniukus, kuriems dabar yra nuo 2 iki 4 mėnesių. Maždaug po pusmečio jie jau bus apmokyti saugoti valstybės sieną.

3 belgų aviganiai Malinua, 4 vokiečių aviganiai ir rusų spanielis konkurso būdu įsigyti iš Lietuvos ir Slovakijos veislynų. Pastarajame tarnybinius šunis perka daugelio Europos valstybių teisėsaugos institucijos.

 

Vieno šuniuko kaina siekė nuo 1200 iki 3800 litų. Bendra šių jaunų keturkojų kaina yra 22 700 litų. Visi jie turi kilmės liudijimus, patvirtinančius, kad jų tėvai ir protėviai yra tarnavę teisėsaugos institucijose. Beje, rusų spanielis yra pirmas tokios veislės šuo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT). Jis tarnaus VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardoje ir bus apmokytas ieškoti narkotikų.

 

 

Jį ir kitus septynis šuniukus pirmadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje pasiėmė ir į būsimąsias tarnybos vietas išsivežė VSAT Vilniaus, Lazdijų ir Pakrančių apsaugos rinktinėse dirbantys pasieniečiai kinologai.


 

Šiuo metu VSAT tarnauja apie 160 tarnybinių šunų.


 

VSAT informacija ir nuotraukos

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI