ĮDĖTI SKELBIMĄ
Kaip pasirinkti maistą savo šuniui?

Šuo yra geriausias žmogaus draugas - tai gerai žinomas posakis ir jis yra gana teisingas. Būdami keturkojo savininku, mes norime rūpintis juo geriausiai ir duoti jam tai, kas yra geriausia. Nuo to, kokį ėdalą duodame mūsų augintiniui, priklauso jo sveikata, bendra išvaizda ir savijauta. 

Gamintojų, kurie siūlo sausą ir šlapią maistą šunims yra gausybė, todėl lengva pasimesti ir renkantis maistą, ir skaitant jo sudėtį. 
Taigi, kuo reikia vadovautis renkantis ėdalą savo mylimam keturkojui?

Maisto šunims sudėtis
Renkantis šunų maistą pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į jo sudėtį. Atidžiai skaitydami tokius aprašymus, mes galime lengvai įvertinti jo kokybę ir ar mes norime pateikti jį savo augintiniui. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad medžiagos yra išvardytos tokia tvarka, kad pirmiausiai rašomos sudėtines dalys, kurių yra daugiausia. Be to, dažnai kiekiai yra pateikti procentais, kas šiek tiek palengvina sudėties nagrinėjimą.
Verta pažymėti, kad veterinarai pažymi, kad šunys yra mėsėdžiai, jų mityboje turi būti subalansuotos visos maistinės medžiagos, kad suteikti jiems tinkamą vystymą ir nepriekaištingą sveikatą. Maiste turi būti baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralinių medžiagų ir vitaminų. Todėl geros kokybės maiste turi būti didelis procentas mėsos, o ne beverčių pakaitalų. 

Grūdai ėdale neturi sudaryti didžiosios dalies ėdalo sudėties. Jei etiketėje parašyta "grūdai", bet neparašyta kokie, tai yra galimybė, kad ten yra šunims kenksimingų grūdų.

Maisto tipai ir specialus maistas
Sudėtyje yra nurodoma, kokiems šunims ėdalas yra skirtas. Vis kitokios rūšies maistas bus reikalingas augintiniui įvairiose augimo stadijose, priklausomai nuo jo kūno struktūros, aktyvumo lygio, todėl maistas skirstomas atsižvelgiant į šuns amžių, dydį ir specialius poreikius.
Šuns amžius. 
Paprastai šuniukų amžius yra iki 12 mėn., maistas skirtas jiems turi būti kaloringas, praturtintas baltymais, reikalingais normaliam augimui, riebalų rūgštimis -  geram smegenų vystymuisi. 
Suaugę šunys, kurie neturi jokių sveikatos problemų, turėtų gauti vadinamąjį pagrindinį maistą. 
Keturkojo, kurio amžius yra 7 ir daugiau metų, maiste turi būti gausu antioksidantų ir sąnarius stiprinančių medžiagų. Maiste turi būti sumažintas riebalų kiekis, kadangi vyresnio šuns virškinimo sistema yra lėtesnė.
Šuns dydis. Šunys skiriasi savo dydžiu priklausomai nuo veislės. Maiste skirtam mažiems šunims (iki 10 kg kūno svorio) yra gausu antioksidantų, maistas yra aukštos energetinės vertės ir yra pritaikytas mažiems žandikauliams. Didelių veislių šunų (daugiau nei 25 kg kūno svorio) maistas skirtas palaikyti jų vystymąsi ir augimą, jame mažiau kalorijų, taip pat papildytas medžiagų palaikančių sveikus sąnarius ir kremzles. Taip pat yra maistas skirtas vidutinių veislių šunims, kurių svoris siekia nuo 11 iki 24 kg. Gamintojai siūlo ir maistą skirtą konkrečioms šunų veislėms. Tokio maisto sudėtis subalansuota atsižvelgiant į konkrečios veislės kūno masę, ir veislei būdingas sveikatos problemas. 
Specialus maistas skirtas šunims, kurie turį vienokių ar kitokių polinkių, pvz.: linkę tukti, turi jautrų skrandį, yra labai aktyvūs.
Sausas, granulių pavidalu, maistas sunims yra pilnai subalansuotas, kuriuo galime maitinti savo keturkojį nesibaimindami, kad jis gaus nepakankamai maistingų medžiagų bei kalorijų.
Norint palepinti augintinį ir paįvairinti jo mitybą, galime jam duoti konservuoto maisto, sultingų mėsos gabaliukų  želėje, arba pašteto pavidalu. 
Maitinat keturkojį reikia atsižvelgti į gamintojo rekomenduojamas maitinimo normas, kadangi priklausomai nuo ėdalo sudėties yra užtikrinama individo sveikata ir maistinių medžiagų paros norma. Kruopščiai parinktas produktas patenkins visus jūsų augintinio poreikius ir suteiks jam sveikatą.
 
Jus gali sudominti:

Dado sausas ėdalas didelių veislių suaugusiems šunims su vištiena ir ryžiais 20kg

Dado šunų maistas vidutinės veislės suaugusiems šunims su vištiena ir ryžiais 20kg

 

Visavertis šunų ėdalas su aviena, ryžiais ir bulvėmis vidutinio dydžio veislių suaugusiems šunims 12kg.

 

 

PANAŠŪS STRAIPSNIAI