ĮDĖTI SKELBIMĄ
Trumpai apie dogtrekingą

Aistė Matiukaitė


Dogtrekingas – tai turistinis žygis su šunimis. Ši nauja sporto šaka sparčiai populiarėja ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Kiekvienas, turintis keturkojį, gali leistis į puikų vienos ar kelių dienų pasivaikščiojimą kartu su savo augintiniu ir bendraminčiais.


Šis laisvalaikio praleidimo būdas suteikia galimybę ne tik praleisti laiką su šeima, pasidžiaugti Lietuvos gamta, bet ir įvertinti savo orientacinius sugebėjimus. Žygio sėkmė priklauso ne tik nuo to, kaip greitai įveikiama trasa, bet ir nuo surastų kontrolinių punktų skaičiaus. Kiekvienas dalyvis prieš startą gauna žemėlapį, kurio pagalba dalyviai savarankiškai pasirenka kelionės maršrutą. Vidutinis kelionės atstumas būna 10-25 km, kuriuos nesunkiai gali įveikti bet kuris žmogus be papildomo fizinio pasirengimo.


Dogtrekingo varžybų dalyvių amžius nėra ribojamas. Kiekvienas dalyvaujantis pasirenka jam labiausiai tinkančią ir patinkančią kategoriją:


Asmeninė įskaita – tai individualus žygiavimas su vienu ar dviem šunimis. Vyrai ir moterys varžosi atskirose įskaitose.


Šeimyninė komanda – tai dalyvių komanda, sudaryta iš bent vieno suaugusio asmens ir vieno nepilnamečio dalyvio bei šuns. Šunų skaičius neturi būti didesnis nei pilnamečių dalyvių skaičius.


Žygio grupė – tai grupė ar pora draugų, pažįstamų ir pan., galinčių su savimi pasiimti po du šunis. Vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip keturi nariai.


Dogtrekinge gali dalyvauti visų dydžių, veisliniai ir neveisliniai šunys. Keturkojų augintinių amžius yra ribojamas – varžybose gali dalyvauti 1-9 metų šunys. Turint veterinarijos gydytojo pažymą, patvirtinančią, jog augintinis yra geros fizinės formos, žygyje gali dalyvauti ir vyresnio amžiaus šunys. Visi dogtreninge dalyvaujantys šunys turi būti paskiepyti ir turėti tai įrodančią skiepų knygelę. Taip pat, siekiant užtikrinti saugumą ir išvengti nesusipratimų, varžybų metu privaloma savo šunis laikyti pririštus bei draudžiama naudoti bet kokią prievartą ar smurtą prieš augintinį. Taip pat negalima šunų vesti su griežtais antkakliais bei antsnukiais.

Išsiruošus į dogtrekingą, pravartu su savimi pasiimti šiuos dalykus:


Šunį;

Žemėlapį (jį prieš startą duoda organizatoriai);

Kompasą;

Mobilųjį telefoną;

Vandens ne tik sau, bet ir savo šuniui ar šunims;

Patogią avalynę;

Pleistro;

Gerą nuotaiką. 


Lietuvoje pirmosios dogtrekingo varžybos vyko Kernavėje, 2009 metais. Prabėgus keliems metams nuo pirmųjų žygeivių su šunimis startų šios varžybos tampa tradicija, kiekvieną sezoną pritaukiančia ne tik ištikimus jų dalyvius, bet ir naujokus. Šioje sporto šakoje organizuojamas jau tradiciniu tapęs dviejų dienų žygis „Nemunaitis“, taip pat įvairiose Lietuvos vietose rengiami pavieniai žygiai. Žygiai, vykstantys kelias dienas, neapsiriboja vien startais ir finišais. Visiems žygeiviams grįžus į stovyklavietę, vyksta įvairūs žaidimai bei pramogos, kurios ne tik leidžia smagiai praleisti laiką, bet ir suteikia galimybę susipažinti su šunų sportu ir naujais žmonėmis. 


Nuotrauka Aistės MatiukaitėsPANAŠŪS STRAIPSNIAI