ĮDĖTI SKELBIMĄ
Seksualieji šunys, arba nenorim patino, nes...
Živilė Čepulienė

Jau 10 metų veisiu vokiečių aviganius, tad labai dažnai tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis, ieškančiais sau šuns. Visai neseniai teko kalbėtis su šeima, ieškančia kalytės. Ir jokiu būdu ne patino. Kadangi esu smalsus žmogus, pasidomėjau, kodėl jie taip kategoriškai nusistatę prieš šunišką vyriją. Atsakymas man buvo labai netikėtas ir trumpam apstulbino – negi šiais lengvai prieinamos informacijos laikais žmonės dar tuo tiki? Mano pašnekovai patino nenorėjo nes, pasak jų, patinai būna labai ištroškę... sekso. Ir būtent todėl jie lipa ant žmonių kojų ir atlieka nepadorius judesius. Vienu žodžiu, „fui“. Supratau, kad atėjo laikas šia pikantiška tema pakalbėti išsamiau. 


„Simpatiškas šuo ieško draugės“

Viena vertus, labai džiugu, kad žmonės verčiau atsisako patino, o ne ruošiasi jam panelių ieškoti, tačiau tikrąją tiesą apie tuos „nepadorius“ šunis taip pat labai naudinga žinoti. Jei stebėtume jaunų šuniukų elgesį, pastebėtume, jog jie jau nuo mažens it užvestos sekso mašinos lipa vieni ant kitų. Bet – o siaube – tai daro ir kalytės!

Šuniukai auga, iškeliauja į naujas šeimas, ir jiems dar nespėjus subręsti jų nauji šeimininkai įsigyja dar vieną galvos skausmą – kaip patenkinti savo šuns „seksualinius“ poreikius. Juk šuo jau išprievartavo visas pagalves, žaislus, bando įveikti katiną ir – varge varge – kėsinasi į pačių šeimininkų garbę bei orumą. Štai tada pasipila internetiniai skelbimai: „Simpatiškas, pajėgus (labai labai pajėgus) patinas ieško draugės romantiškam pasimatymui“.

Dažnas per vargus draugę radęs lieka dar labiau nusivylęs – šunelis karštuolis tai kalytei nieko nedaro arba padaryt negali. Taip šeimininkai dar ir siaubingą gėdos jausmą prieš panelės šeimą patiria.

Kol Jūsų neištiko panašios bėdos, noriu paaiškinti, kodėl šunys taip daro ir kaip jiems padėti. 


Kas namie vadas?

Šunelio bandymų seksualiai priekabiauti prie pagalvių, žaislų, šeimininkų ir svečių kojų priežastys, deja, ne tokios pikantiškos, kaip būtų galima pagalvoti. Ir visiškai nesusijusios su seksu. Juk tai gali daryti ir kalytės bei kastruoti šunys! Tai yra hierarchinė problema. Tai reiškia, kad šuo nuo pat pirmųjų dienų bando Jums visu savo kūnu parodyti, kad jis šiuose namuose yra VADAS, kad visi namų daiktai, gyvūnai, Jūs ir Jūsų šeima turi klausyti JO. Kad jis su Jumis gali daryt, ką tik panorėjęs. Ir primena Jums tai kasdien. Atėjo svečiai? Ach, ir jie nežino, kas čia vadas? Tuoj sužinos – viskas parodoma daugiau nei akivaizdžiai. Deja, paprastas žmogus tą šunų kalbą supranta labai... nepadoriai... Šunų požiūris šioje situacijoje yra kur kas „tyresnis“.


Kaip tai spręsti? 

Nagi, pamėginkite tiesiog būti gaujos vadas ir neleiskit šuniui elgtis taip, kaip Jums nepatinka – vos tik jis „pasibalnoja“ pirmą pagalvėlę, tuoj pat turi būti nuo jos grubiai nuridentas. Joks lyderis neleidžia taip su savimi elgtis, o kvailai krizendami ir raudonuodami mes tik parodome, jog šuo teisus – jis vadas šeimoje.

Kaip manote, kas nutiktų, jei toks šunelis užliptų ant kito dominuojančio šuniuko? Save gerbiantis dominuojantis šuo tikrai neleistų taip elgtis. Įvyktų pjautynės ir nugalėtasis gyvenime nebebandytų daugiau ropštis ant laimėjusiojo nugaros.

Tad leiskite šunims būti šunimis ir neprimeskite žmogiškų problemų – nekergtas patinas sekso tikrai nesiilgi. Tiesiog apginkite savo orumą, nes toks laipiojimas reiškia, jog savo gaujoje vadas, deja, esate ne Jūs.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI