ĮDĖTI SKELBIMĄ
Pitch&Go;” populiarėja Lietuvoje
Vaiva Žostautė
 
Prieš keletą metų Vilniuje įvyko pirmosios „Pitch&Go” varžybos ir, rodosi, užkrėtė šia smagia sporto šaka nemažą kiekį šunų augintojų. Šuns vikrumas, begalinis noras aportuoti bei taikli šeimininko ranka – štai ko labiausiai reikia, norint puikiai pasirodyti šiose varžybose. Dar vienas „Pitch&Go“privalumas yra tas, šia sporto šaka gali užsiimti kiekvienas šunų mylėtojas savo kieme, rajone ar mieste, nebūtina nei įmantri įranga, nei aukštos kvalifikacijos dresuotojai ar teisėjai. Svarbiausia – didelis noras! 
Ką būtina žinoti?
„Pitch&Go“ trumpai aprašyti galima taip: aikštelėje, suskirstytoje tam tikromis zonomis, prie starto linijos stoja šuo ir jo vedlys. Vedlys meta bet kokį aportavimui skirtą daiktą (kamuoliuką, žaislą, skraidančią lėkštę, specialų aportavimo hantelį) į pasirinktą taškų zoną, šuo bėga jo atnešti, grąžina šeimininkui, kuris vėl bando pataikyti aportuojamą daiktą į kuo daugiau taškų turinčią zoną. Kiekviena dalyvių pora turi po 90 sekundžių savo metimams ir aportavimui. laikas pradedamas skaičiuoti nuo tada, kai aportuojamas daiktas yra išmetamas ir kerta starto liniją.
Vedlys privalo visada būti už starto linijos, nebent eitų susigrąžinti aportuojamo daikto, jei šuo jo neatnešė - tokiu atveju taškai neskaičiuojami. Taškai taip pat neskaičiuojami, jei šuo aportuojamą daiktą sugriebė ore jam dar nepasiekus žemės, tačiau jei daiktas atsimušė į žemę ir šuo jį pagavo atšokusį, skaičiuojama ta taškų suma, kurioje šuo po šuolio nutūpė galinėmis letenomis.
Taškai taip pat neskaičiuojami, jei mėtomas daiktas nukrito ne taškų zonoje, jei šuo atnešdamas daiktą jį išmetė bet kurioje taškų zonoje, išskyrus starto zoną.Šuo privalo atiduoti daiktą tiktai starto zonoje. Taškai už metimą skaičiuojami, jeigu atnešant daiktą bet kuri šuns priekinė letena peržengia starto liniją.
Varžybose gali dalyvauti bet kokio amžiaus, veislės, taip pat ir neveisliniai šunys, jie skirstomi į dvi grupes: mini – iki 40 centimetrų ūgio ties ketera ir maksi – virš 40,1 cm ties ketera. 
Svarbios smulkmenos
Svarbu prisiminti, kad be taisyklių ir aiškaus taškų skaičiavimo, yra ir tam tikrų smulkmenų, kurias būtina žinoti tam,  kad sportuoti „Pitch&Go” būtų saugu ir linksma. Visų pirma į varžybas nepriimamos rujojančios kales (kad netrikdytų kitų dalyvių), taip pat negalima dalyvauti su sergančiais ar traumuotais šunimis. Be to, ne tik šunims, bet ir jų vedliams nevalia demonstruoti jokios agresijos ar nepagarbos kitų dalyvių atžvilgiu ar ginčytis su teisėju. 
Kaip ir visada bei visose vietose, kur susirenkama su šunimis, privalu ne tik turėti maišelių ekskrementams rinkti, bet ir išties po saves palikti švarias pievutes. 
Tam, kad dideliu greičiu lakstantis šuo nesusižeistų, nuo jo turi būti nuimti visi rūbai, nebūtini aksesuarai, taip pat ir smaugiamieji, dygliuoti ar elektriniai antkakliai. 
 

Veislyno "Su meile" nuotrauka

 
PANAŠŪS STRAIPSNIAI